Loading

Nadchodzące smakowitości

Age of Empires wracaaaa

Nekro      25 sierpnia 2017      Newsy, Gry

To najprzyjemniejsza wiadomość wczorajszego dnia - za sprawą Relic Ent. za jakiś czas będziemy mogli obcować z nowiutką, świeżutką, czwartą częścią wyśmienitego jak słodki pudding miłości cyklu strategii czasu rzeczywistego - Age of Empires, rzecz jasna! Ale to nie wszystko, jest jeszcze kilka innych, wartych wspomnienia szczegółów odnośnie tej marki.

To od razu popatrzmy na cinematic trailer czwóreczki:

 

Za dużo to on nie mówi, twórcy też nie podzielili się na razie żadną inną porcją informacji poza tą, że gra ma "korzystać ze spuścizny każdej wcześniejszej części", ale na pewno budzi subtelny apetyt na jakieś świeże detale odnośnie rozgrywki, grafiki i mechaniki. Nie wiadomo też kiedy owa gierencja wyjdzie, ale nie wcześniej niż w 2018. Cóż, poczekamy. AoE4 zrobi firma od doskonałego Company of Heroes i dobrych W40k: Dawn of War, więc ludzie z doświadczeniem - to też dobrze wróży.

Ale to nie koniec, bo wczoraj dostaliśmy też pierwszy kwadras gejmpleju z nadchodzącego wielkimi krokami remasteru pierwszej części cyklu - nazywa się to Age of Empires: Definitive Collection, a na rynek wejdzie już w grudniu tego roku - zaoferuje masę usprawnień i solidnie podkręconą grafikę - oryginalna zestarzała się już na tyle (i jest niekompatybilna z ogromnym procentem konfiguracji sprzętowych), że był to zdecydowanie dobry wybór - personalnie cieszę się dlatego, że to chyba moja ulubiona część AoE. Tutej wspomniany gejmplej:

To też nie wszystko! Otóż wydawca sprzedał jeszcze jedną ciekawostkę - do końca roku mają zacząć się prace nad edycjami "definitywnymi" tak drugiej, jak i trzeciej części cyklu! Wróży to długotrwały powrót do lat pacholęcych i kupę czasu straconego przed monitorem. To ja poproszę jeszcze Age of Mythology i całą serię będziemy mieli odhaczoną.

Jak chcesz skomentować, to się zaloguj - opłaci Ci się, koleżko!


Komentarze(1)

2017-08-26 11:33:46

Nice! Czekam na jedno i jak i drugie!