Loading

Nadchodzące smakowitości

Oranssi Pazuzu daje za darmo nowe EP

Nekro      15 kwietnia 2017      Newsy, Muzyka

Papę Emeritusa ciągają po sądach. Geje z FFDP robią to samo. Metallica nagrywa płytę z Gagą. Nergal dissuje hejterów and that man. Ale my się tym wszystkim nie przejmujemy i wkładamy to głęboko do anusa. Bo jak grom z jasnego nieboskłonu narkoszamani z wielkiego Pazuzu zaatakowali nasze uszy nowym materiałem. To prezent na "zajączka" taki, że w mordę strzelił!

Marne 16 minut muzyki, jakie tworzą dwa kawałki na nowej EPce finów "Kevät / Värimyrsky" to nie jest co prawda, jakiś wyjątkowy powód do podniecenia, ale pamiętajmy o jakim kolektywie tutaj piszemy. Najświeższe oblicze twórczości Pazuzu ma w sobie jakiś taki melancholijny, nostalgiczny pierwiastek, którego ze świecą szukać na poprzednich wydawnictwach zespołu, oba kawałki różnią się też dość znacznie. O ile "Värimyrsky" to własnie lekko zastrzyknięty tym wspomnianym wyżej smutkiem odrzut z "Värähtelijä" (chociaż obadajcie klawisz, brzmienie którego przywodzi od razu na myśl "Muukalainen..."!), to "Kevät" jest bardzo mrocznym, pełzającym, niemal doomowym kawałkiem podszytym solidnym narkolucyferstwem. Szkoda, że takim krótkim.

Więcej o samej muzyce nie chcę pisać - niedługo zostaniemy uraczeni kolejną EPką o tytule "Farmakologinen", więc przy tej okazji zrobimy sobie recenzję zbiorczą, żeby nie zajmować miejsca i nie rozmieniać się na drobne.

Jeśli ktoś ma dużo piniędzy, to obie EPy mają być dostępne w sprzedaży tylko podczas wiosenno-letnej trasy Pazuzu - może pamiętasz, ale trzy koncerty odbędą się też w kraju nad Wisłą, więc będzie możliwość uzupełnienia kolekcji.

Tymczasem zapalcie co macie i włóżcie pod język te dwa urocze tracki.

Jak chcesz skomentować, to się zaloguj - opłaci Ci się, koleżko!


Komentarze(0)