Loading

Nadchodzące smakowitości

Pazuzu rozpieści w 2017

Nekro      10 stycznia 2017      Newsy, Muzyka

Od jakiegoś czasu Polska nasza otwiera swe granice coraz szerzej dla interesujących projektów muzycznych, udostępniając ich członkom miejsce do tworzenia żywych sztuk. W tym roku obdarzyli swymi względami fińskich bogów psychodelicznego kraut-metalu z Oranssi Pazuzu. Do tego dołączyli dużo dobrego supportu. Dostaliśmy krótką, ale znakomicie zlokalizowaną trasę ruszającą już w maju!

Kuuuurwa, jakże się cieszę, że zagrają na północy!

W tamtym roku ponoć odwalali takie szoł, że oko bielało, a przecież "Värähtelijä" była jeszcze całkowicie nieograna! Pomyślcie, co to się będzie działo teraz... Trasa rusza nierówno 12 maja od koncertu w krakowskim Kwadracie po czym grajcy ruszają do gdańskiego B90 (dobory kapel w tym klubie w ostatnim czasie powodują opad szczęki) by nazajutrz zakończyć krótki tour U Bazyla w Poznaniu.

Nie dość tego, w trasie towarzyszyć im będzie amerykańska rewelacja Cobalt i nasza własna, szamańska Entropia - lineup jest taki sam przy każdym z trzech koncertów.

Co takie wydarzenie obiecuje? Kwasyczne show (tak, kWasyczne) od trzech znakomitych kolektywów połączone w jedną, zaplątaną dźwiękiem, kosmiczną symfonię grozy. Nie miałbym też nic przeciwko idei zagrania przez Pazuzu ich ostatniego albumu w całości, ale liczę również na jakiś gruby, improwizowany psycho-jam i atak dźwiękiem na oszołomioną publikę. To nie może się nie udać.

Akurat na tą sztukę, wybiorę spraną koszulinę Hendrixa ponad Mayhem. Chyba będzie lepiej leżała - bo "klimat" pewnikiem zostanie pojęciem przewodnim podczas tych trzech majowych wieczorów...

Jak chcesz skomentować, to się zaloguj - opłaci Ci się, koleżko!


Komentarze(0)