Loading

Ja, Nekrodeweloper

Technoplaza II - kolejna paka nieistotnego info

Nekro      24 maja 2017      Blog, Misc

Serwus, to kolejna porcja pierdolenia o technicznych rzeczach i funkcjonalnościach, które pojawiły się na Plazie w ostatnim czasie (w ostatnim, czyli tak w ciągu dwóch ostatnich miesięcy). Wolnego czasu miałem raczej mało, dlatego tak się to rozwlekło, jak ten przysłowiowy martwy płód na kromce chleba. Dziś będzie krótko, bo nie za bardzo jest o czym opowiadać, ale mimo to - będę.

Pierwsze widoczne zmiany są na stronie głównej - po lewej doszła część nawigująca - teraz bardziej przeszkadza, niz pomaga, ale przygotowana jest pod przyszły... "sposób" wyświetlania strony, więc na razie niech zostanie. Druga rzecz, to kombinacje z tymi czterema najnowszymi postami, których maxitury (bo chodzi o przeciwieństwo miniatury) pojawiają się u góry strony. Jakoś nie mogę znaleźć złotego środka, ale obecny wygląd przynajmniej nie rozpierdala struktury, a i niczego nie zasłania (jak poprzednio, kiedy były w formie kwadrata o czterech polach). Kolejna rzecz, to boczne menu, które postanowiłem zkolapsować, by zaoszczędzić miejsce i móc przykleić to menu w całości przy skrolowaniu strony - efekt finalny nie jest jeszcze może zachwycający, ale rzecz działa dokładnie tak, jak tego chcę, wiec na razie zostaje.

Kolejna porcja nowości dotyczy userów. Nieco poprawiłem paskudny ekran profilu i poukładałem tam te pierdolety. Jest trochę info o użytkowniku, możesz też edytować swój adres majlowy (widzisz go tylko Ty) no i kombinować z awatarem. Można więc też odwiedzać profile innych użytkowników, ale o tym za chwilę. W widoku profilowym doszła zakładka "Prywatne wiadomości" (widoczna - oczywiście - tylko dla Ciebie), co jest kolejnym sporym, nowym kawałkiem kodu. Od teraz można do innych pojebów wysyłać PM-ki, które (jeśli prawidłowo dostarczone) znajdą się właśnie w tym widoku. Będą one podzielone na wątki rozpoczynane przez każdą nową PM-kę nie będącą odpowiedzią na poprzednią PMkę. PMka będąca odpowiedzią na PMkę będzie znajdowała się w tym samym wątku, co ta pierwsza. Brzmi to chujowo, ale to naprawdę bardzo proste i do tego przejrzyste. Z widoku prywatnych wiadomości można odpowiedzieć na PMkę w tym samym, bądź w nowym wątku (automatycznie wyśle się do usera, z którym godosz).

Jeśli będziesz miał jakieś nieprzeczytane PMki, poinformują o tym dwa notyfikatory - jeden przy wątku w którym masz nieprzeczytane wiadomości i drugi przy na górnym pasku przy ikonie profilu - tam będzie taka czerwona kropa z ilością nieprzeczytanych wiadomości. Nie, wcale nie zjebałem tego z pejsbuka. Nic a nic. Jak widać górne ikony też się zmieniły (łubyło ich), a z rozwijalnego menu profilowego mozna se tera obejrzeć swój profil, prywatne wiadomości lub się wylogować. 

Jako się rzekło, można popaczać teraz na profile innych ludzi co, za wyjątkiem prywatnych wiadomości, też przygotowane jest pod przyszło funkcjonalność. No właśnie - pojawił się przycisk "Wyślij wiadomość", który rozwija okienko i dalej to wiadomo. Na profil obcego luda można wejść na dwa sposoby - albo kliknąć jego nick przy komentarzu pod artykułem - wtedy ukaże się mała ramka z linkiem do profilu danego usera - można też wbić se chamsko z palca w url :

http://nekroplaza.pl/Account/UserPanel?userId=NAZWA_UŻYTKOWNIKA

Jest jeszcze wpizdu nowych, malutkich poprawek (np. zrezygnowałem z latającego okna nowego komentarza - wkurwiało, a poza tym ckEditor mimo miliarda funkcji, to kawał niedopracowanego bulszitu, ale nic lepszego nie znalazłem), lecz większość przygotowywana jest pod całkiem wielką, kolejną funkcjonalność, za którą biorę się od teraz. Oby czasu było więcej, wtedy się będziemy cieszyć.

Jak chcesz skomentować, to się zaloguj - opłaci Ci się, koleżko!


Komentarze(0)