Loading

Ja, Nekrodeweloper

Technoplaza III - nowy lejałt

Nekro      19 czerwca 2017      Blog, Misc

No, ostatnia Technoplaza traktowała zdecydowanie bardziej o nowych funkcjonalnościach, niż o ulepszaniu istniejących, a to wszystko pod to, co tu teraz widzicie - w tym miejscu Nekroplaza oficjalnie wychodzi z wersji beta i wchodzi w swój nowy relis - 1.0! Nikomu się nie spieszyło, bo rzecz dokonała się dopiero po prawie roku, ale w końcu jest - i zobaczmy, co tutej mamy.

Na pewno w oko rzuca się przede wszystkim nowy lejałt - postanowiłem pierdolić większość wzorców blogowych i poszedłem w stronę spotifaja stawiając na bardzo "aplikacyjny" wygląd - każdemu użytkownikowi będzie teraz towarzyszył swoisty HUB złożony z górnego paska kategorii, dolnego footera i bocznego sidebara z większością informacji "niekontentowej" - informacje profilowe, latający nawigator i menu, które przyleciało tutej ze starszego, latającego paska. Obsługa jest prosta jak drut od szczotki i przejrzysta jak woda w nowym tojtoju - sajdbar stara sie zapewnić o wszystkich istotnych informacjach.

Może nie wydaje się to jakąś ogromną robotą, ale wierzcie - jest jeszcze na Plazie duża zawartość administracyjna - która też dostała swoje jajec polerowanie.

Z nowych funkcjonalności doszły tak:

  • odpowiedzi na komentarze - można teraz odpowiadać na komentarze innych userów klikając przycisk "ODPOWIEDZ" w prawym górnym rogu komentarza, na który chce się odpowiedzieć - Twoja odpowiedz wypozycjonuje się pod tym komentarzem
  • Koniec.

Dużo małych rzeczy jest jeszcze do dorobienia, dlatego mniejsze updejty wskakiwać będą regularnie przez najbliższe dni, ale z obecnego, dość stabilnego wyglądu i działania Plazy bardzo żem dumien.

PS. Wiem, że strona dalej wygląda na komórkach jak gówno, ale praca jednoczesna nad wersjami dektopowymi i mobilnymi potrwałaby przynajmniej o połowę dłużej - po dopicowaniu teraźniejszego lejałtu, zajmę się tamtym. I do pory zamknięcia kwestii wyglądu, żadnych nowych ficzerów na Plazie nie planuję (ale ogólnie planuję i to dużo, first things first).

PSS (Społem). Dzieś wcześniej pisałem o setnym poście na Plazie - nonsens, popierdoliły mi się cyferki - ten, który czytacie jest postem nr 93 (jak Current!)

Pozdro600,

Nekro

Jak chcesz skomentować, to się zaloguj - opłaci Ci się, koleżko!


Komentarze(0)